Am observat că sunt foarte mulţi cei care au orgasm după victoria USL de la Baia Mare.
Nu neg, este o importanta victorie de moral. Dar atât. 18.000 de voturi nu au cum să fie cu adevărat ceva răsunător. Răsunător şi îngrijorător este absenteismul.
Aici trebuie să lucrăm mult, foarte mult. Să scoatem oamenii la vot. Altfel, maşinăria PDL va funcţiona perfect.
Rezultate alegeri Baia Mare:
Prezenţa la vot: 29%.
[…] evident că alfabetizarea nu este incompatibilă cu regulile de piaţă. O demonstrează Preda, Tismăneanu, TRU, Carp, Stanomir. Liberali sau nu, toţi au avut preţul […]