Nuti ne-a zis, cand s-a calarit cu PDL Bucuresti, sa ne intoarcem la modelul Traian Basescu. Iar marinelu s-a intors si a zis:
“Vă asigur că, dacă m-aş fi implicat, PDL ar fi fost mult mai precis în actiunea politică, iar declaraţii şi tolerarea atitudinilor ostile partidului ar fi fost inexistente. N-ar fi rămas în PDL nicun politician care nu respectă regula de aur a democraţiei interne într-un partid. Indiferent că s-ar fi numit Preda, Voinescu, Radu F. Alexandru, nu ar fi fost în partid dacă eu conduceam partidul”
Aloooo..Nutisor, s-a auzit si la tine asta? Hai cu epurarea spre binele partidului:)))
PS: I-am contactat si pe cei 3 mai sus mentionati sa le iau o parere: (pamflet)
Cotoi: “Imi voi linge stapanul pana la moarte”
Telectualu’ Preda: “Domnul Basescu are dreptate in orice face si zice…ma supun perversitatilor lui”
RFA: “Domne…e bine sa f..a Basescu..nu imi mai plangeti de mila”

Replica lu ‘ Voinescu e cea mai plauzibila