E dat tocmai de o situaţie în genul:
“Andrei Chiliman anunţă că nu exclude posibilitatea de a candida la o funcţie de conducere în PNL, cu ocazia congresului din 22 – 23 februarie 2013”
Să mai aud eu pe cineva că se plânge de dictatura de la noi…
Daraveri politicești cu Ionuț Iancu
E dat tocmai de o situaţie în genul:
“Andrei Chiliman anunţă că nu exclude posibilitatea de a candida la o funcţie de conducere în PNL, cu ocazia congresului din 22 – 23 februarie 2013”
Să mai aud eu pe cineva că se plânge de dictatura de la noi…
Vrei sa citezi in context? “În cazul în care vor exista funcţii alese de Congres, e posibil să candidez. În niciun caz nu voi accepta – şi ţin să-i transmit pe calea asta şi domnului Antonescu – să fac parte din vreun organism pe o funcţie desemnată de drept. Este vorba de un anumit set de principii pe care îl respect şi dacă vor fi funcţii alese de Congres, poate voi candida”, a răspuns Chiliman. (sursa Mediafax)
Omul a zis-o cu subiect si predcat: Daca e functie de conducere supusa votului uninomnial (adica congresul il alege pe Andrei CXhiliman sa fie xxxx in conducerea partidului), candideaza. Daca este varianta unei liste anonime in care sa fie inclus si Chiliman, zice PAS.