La țăți ni-i greu. Nu mai e la fel ca pe vremea odiosului, când ne lăfăiam cu biluțele pe masă și făceam emisiuni. Plus că, de când nu mai suntem nici acoperiți, iarăși, lumea e tristucă. Plus că știe toată lumea că mass-media de la noi e mai mult în insolvență și nu prea își permite un star de valoarea sa.
Ca atare, se dă anunțul de mai jos:
Și apoi se numără câți au spus că da, susțin un astfel de proiect: 149 de persoane deja vroiau să doneze. Deci 149 de euro dintr-o lovitură, iar suma va crește, fără îndoială.
Acum, vă întreb eu, dacă vă fac prognoze meteo personalizate pe strada unde stați și alert meteo de fenomene severe, cu o acuratețe de 90 – 95%, dați și voi un euro pe lună pentru proiect? :))