Daraveri despre coronavirus:

Franța a trecut de 20 de milioane de cazuri de coronavirus.

Raed Arafat: ”Se apropie momentul în care nu va mai fi nevoie de starea de alertă!”.

206 copii au fost vaccinați în ultimele 24 de ore.

Daraveri interne:

INSP anunță 32 de cazuri de gripă de la începutul anului.

George Simion, dat afară de la summit-ul suveraniștilor de la Madrid.

Radu Mazăre, condamnat definitiv la 5 ani cu executare în dosarul Polaris.

Daraveri externe:

Azi încep Jocurile Olimpice de Iarnă de la Beijing.

Albă ca Zăpada împlinește 84 de ani.

NASA anunță că Stația Spațială Internațională va fi retrasă din activitate în 2030.

By Ionut

2 thoughts on “Daraverile zilei de 04 februarie 2022”
  1. ” Daraveri externe: Azi încep Jocurile Olimpice de Iarnă de la Beijing. ” Sa dea bunul Dumnezeu ca , imediat dupa finalul JO de la Beijing sa-nceapa alte JO oriunde in lume caci , poate asa o uita Putin de razbel si-o pleca acasa la el ! ” Albă ca Zăpada împlinește 84 de ani. ” Totusi se tine bine hoashca avand in vedere ca , dintre aia shapte pitici , doar unul a supravietuit sa povesteasca posteritatii …prin ce-a trecut cu bagaboanta ! ” Daraveri interne: INSP anunță 32 de cazuri de gripă de la începutul anului. ” Slava Domnului …Dumnezeu caci daca era dupa Domnul Rafila , credeam ca GRIPA a fost eradicata definitiv de pe Pamant ! Cum de s-au pacalit aia de la INSP sa scape bucata de cascaval din cioc ? ” George Simion, dat afară de la summit-ul suveraniștilor de la Madrid. ” Intrebarea este d e fapt : CUM A INTRAT IN SPANIA NEFIIND VACCINAT ? Si-ar mai fi o intrebare zic eu , la fel de legitima : ce-a cautat frate pastramagiul acolo ? ” Radu Mazăre, condamnat definitiv la 5 ani cu executare în dosarul Polaris . ” Eu sant un bun si advarat crestin asa incat pentru Radu Mazare cred ca o chestia dintr-aia …” pe viata ” era cam la fel d e buna cum sant si astea cu…cinci ani azi , opt ani maine si asa mai departe . E bine c a nu i se raceste celula cat lipseste pentru fiecare nou dosar . …Daraveri despre coronavirus: Despre “stirile ” astea Iancule , sa ma ierti dar , MA KAK PE ELE : M-AM SATURAT DE CORONA VIRUS , IMI VA AJUNGE CE-AM ASIMILAT IN ASTIA DOI ANI , PENTRU INCA ZECE VIETI DACA VOI REUSII S A MAI TRAIESC ATAT DAR…NU CRED ! O Duminica cat mai placuta iti doresc tie si la tot neamul tau Ioane !

    1. @Marian Ai văzut că domnul Rafila tot vine și ne dă vești bune: gata, din martie scăpăm de pandemie, începem paranghelia 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *