“Mi-am depus demisia de onoare” zice Blaga.
Am şi eu o întrebare: Care onoare coane? Aia cu care ai făcut tot posibilul să fraudezi orice alegeri in care a fost implicat beţivul? Aia cu care i-ai pus la dispoziţie, fără jenă, 2 şi un sfert, pentru a-şi satisface plăcerile dictatoriale?
Las-o pe asta cu martirul că nu ţi se potriveşte. Ai crezut că o să il ai la mână mereu pe tiran…dar ai omis că ăsta şi-a executat toţi lacheii… :finger: :finger: