Iată ce a zis tiranul aseară la TVR:
"Eu nu am decât o singură soluţie: să-mi depăşesc angajamentul de a mă limita în propunerile de modificare a Constituţiei la rezultatul referendumului şi să fac propunerea ca şi articolul legat de imunităţi să fie modificat. Să ai imunitate strict pentru declaraţiile politice, pentru activitatea politică, iar pentru orice altă activitate infracţională să poţi să fii arestat, ca orice cetăţean"
Poate fi ăsta, în cazul în care lui Băsescu îi iese treaba, un motiv de suspendare?
[…] Băsescu recunoaşte că încalcă legile ! Wed Feb 09, 2011 11:22 am Iată ce a zis tiranul aseară la TVR: "Eu nu am decât o singură soluţie: să-mi depăşesc angajamentul de a mă limita în propunerile de modificare a Constituţiei la rezultatul referendumului şi să fac propunerea ca şi articolul legat de imunităţi să fie modificat. Să ai imunitate strict pentru declaraţiile politice, pentru activitatea politică, iar […] […]